• Gemi Simülasyonları

Genel Deniz Simülatörlerimiz;


Köprü Üstü Simülatörü,
Makine Simülatörü,
GMDSS Simülatörü,
Radar ve Ecdis Simülatörü,
Savaş Gemisi Simülatörü,
Deniz Olayları Simülatörü,
Custom ve Safeport Simülatörü,
Offshore Simülatörü,
Ship Crane, Terminal Crane ve Özel Simülatörler..

Köprü Üstü Simülatörü;


Gemi Simülasyonları

Gemi Manevra Simülatörleri, STCW 2010 gerekliliklerine uygun olarak tasarlanmış, inşa edilmiş ve kurulmuştur ve Sınıf A, B ve C simülatörleri için gerekli standartlara kurulum için DNV tarafından tam olarak onaylanmıştır.

Tam görev tesisatları, RADAR / ARPA, ECDIS, GMDSS, koordinasyon istasyonu, kenetlenme istasyonu, direksiyon sistemleri ve tüm seyrüsefer ekipman paketi gibi seyir yardımcılarının ve köprü ekipmanlarının eksiksiz bir tamamlayıcısı ile donatılmıştır.

Gemi Manevra simülatörleri, spesifik gerekliliklere uyacak şekilde çeşitli ölçek ve ebatlarda mevcuttur ve her biri aynı egzersizde işbirliği yapabilen çoklu gemi eğitim merkezleri oluşturmak için bağlanabilir. Eğitim uygulamaları sunmaktadır.

Makine Simülatörü;


Gemi Simülasyonları

Simülatör, 2.07 ve 7.04 IMO Modeli kurslarını yapmak için kullanılabilir. Ayrıca STCW 2010 yeterlilik gereksinimlerini 2012 yılı değişiklikleriyle birlikte göstermek için kullanılabilir. Mevcut motor modelleri arasında MAN B & W 6560MC (tanker); WARTSILA 6RTA62UB (konteyner gemisi); MAN B & W 6L48 / 60B (kargo gemisi); MTU DIESEL 16V1163TC 93 (Donanma gemisi); CATERPILLAR MAK 9M32C (açık deniz teknesi); MAN B & W 6580ME-C9 (tanker) ve çeşitli dizel elektrik sistemleri.

ARI Yüksek Gerilim Eğitim Simülatörü, Ek'in Tablo A-III / 1 (operasyonel seviyesi) ve A-III / 2 (yönetim seviyesi) 'nin düzenleyici gereksinimlerinin belirli bölümlerini karşılamak üzere deniz yüksek voltajlı güç sistemleri konusunda eğitim vermek üzere geliştirilmiştir. Eğitim, Belgelendirme ve Seyirci İzleme Standartları (STCW) ile ilgili Uluslararası Sözleşmeye.

Sıvı Yük Simülatörü;


Gemi Simülasyonları Katı, Sıvı ve Gaz Tanker Yükleme boşaltma Simülatörü, potansiyel olarak tehlikeli dökme sıvıların veya kriyojenik olarak depolanmış LPG ve LNG yüklerinin sahilden gemiye ve tersinden depolanması ve aktarılması için kullanılan gerçek zamanlı proses akış kontrol sistemlerinin simülasyonunu elde eder ve gerçek bir eğitim için kullanılabilir.

Rutin operasyonlar, felaket potansiyeline sahip acil durumlar ve diğer çeşitli durumlar için hazırlanmış profesyonel bir simülasyondur.

GMDSS Simülatörü;

Gemi Simülasyonları

GMDSS Simülatörü, personelin çeşitli seviyelerde eğitilmesi için uygun maliyetli ve kullanıcı dostu bir komplike simülasyon çözümüdür. Sistem, IMD Model Kursu 1.25 uyarınca GMDSS GOC Kurslarını başarılı bir şekilde yürütmek için yeteneklere ve işlevselliğe sahiptir.

IMO'nun A.703 (17) kararıyla ve en son STCW kod önerileri ile tam olarak uyumludur. Simülatör, kursiyerlere oldukça gerçekçi bir çalışma ortamı sağlıyor ve genelde gemide bulunan INMARSAT B, INMARSAT C, DSC ile MF / HF, DSC ile VHF, Radyo Üzerinden NBDP Telex, NAVTEX, EPIRB, SART ve Taşınabilir Acil VHF gibi teçhizatı tamamen simüle ediyor.

ticaret gemileri. GMDSS Simülatörü çok istasyonlu bir sınıfta kurulumda bağımsız bir simülatör olarak kurulabilir ve iletişim ve tehlike işaretleme ekipmanının komple bir simülasyonunu sunmak için gemilerinin köprü simülatörünün herhangi bir konfigürasyonuna (deniz ve açık deniz) tamamen entegre edilebilir.

GMDSS simülatörü, DNV Sınıf A onaylı bir simülasyon ürünüdür.

Radar/ARPA simülatörü;


Gemi Simülasyonları

STCW 2010'un I / 12 numaralı yönetmeliğine göre simülatörler için gereksinimleri karşılayan komple bir simülasyon çözümüdür ve MSC Res. Uyarınca gerekli tüm özellikleri içerir. 64 (67) ve MSC Res. A. 823 (19) ve gemi radarı / ARPA ekipmanının tam bir emülasyonu.

Radar Simülatörü IMO Modeli 1.07'yi yürütmek için kullanılabilir ve bu amaçla Hindistan Hükümeti tarafından DGS tarafından onaylanmış bir tiptir. Hem operasyonel hem de yönetim seviyelerinde seyirci için Radar / ARPA kurslarını yapmak için kullanılabilir.

Ecdis Simülatörü;


Gemi Simülasyonları

Ayrıca, alıştırma ve operasyon eğitimi için bir eğitim aracı olarak kullanılmanın yanı sıra, yetkiyi en yeni STCW 2010 gerekliliklerine uygun olarak göstermek için de kullanılabilir. Diğer üçüncü parti ECDIS yazılımıyla bağlantı kurma ve yapılandırma kabiliyeti, tipe özgü eğitim gerçekleştirmek için dahili bir yeteneği sağlar.

ECDIS simülatörü bağımsız bir eğitim moodunda veya diğer gerekli unsurlarla birlikte çalıştırılabilir. Düzen, ECDIS tabanlı navigasyon eğitiminde, geçiş planlaması ve izleme eğitiminin yanı sıra yetkinlik demonstrasyonu da dahil olmak üzere esas olarak aşağıdaki bileşenleri sağlayacaktır.

Savaş Gemisi Simülatörü;

Gemi Simülasyonları Tam Görevli Savaş Gemisi Simülatörü, donanma gemilerine özgü kapsamlı bir özellik yelpazesinin detaylı simülasyonlarını sağlar ve destekler, fırkateyn, füze gemileri, açık deniz devri gemileri ve daha pek çok çeşit dahil olmak üzere çok çeşitli deniz gemilerinin gemi kullanım özelliklerini simüle eder. Donanma gemilerine özgü köprü teçhizatı, ergonomik olarak inşa edilmiş ve hareket halindeki bir deniz gemisinin toplam görünümü ve hissi veren bir biçimde düzenlenmiştir. Yüksek sadakatle görsel görüntüleme sistemleri ve titizlikle modellenmiş 3D sahneler, deniz personeline uygulanan eğitimler için tamamen sürükleyici ve inandırıcı bir ortam sağlar.

Makina Kontrol Odası Simülatörleri, bir mühendislik saatinden sorumlu subaylar ve mühendislik saatinin bir bölümünü oluşturan derecelendirme de dahil olmak üzere, motor bölüm personelinin savaş gemileri üzerindeki yetkilerini belirlemek ve değerlendirmek üzere tasarlanmıştır.

MCR Simülatörler tamamen ana savrulma tesisi, otomasyon, enerji üretimi ve yönetimi, hasar kontrol makineleri ve diğer yardımcı sistemler de dahil olmak üzere gerçek savaş gemileri teknik sistemlerine dayanıyor. MTU (12V, 16V) ve diğer motor tipleri, özel gemi tipleri için Gaz Türbini ve Buhar türbini tahrik sistemleri dahil olmak üzere simüle edilmiştir

Deniz Olayları Simülatörü;

Gemi Simülasyonları Güçlü bir yazılı bilgisayar tabanlı eğitim mimarisi ve iyi kurulmuş DNV Sınıf A sertifikalı simülasyon sistemlerinin uyarlanmış versiyonlarını içeren deniz güvenliği eğitiminin gereklilikleri etrafında özel olarak tasarlanmış bir yazılım sistemidir. Yazılım, genellikle gemide bulunan eğitim sistemleri de dahil olmak üzere geniş bir WINDOWS tabanlı bilgisayar serisi ile uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır.

IRIS kullanıcıları, çok çeşitli olay temalarını içeren ve neredeyse sınırsız öğrenme fırsatları seti sunan öğrenme modüllerinden oluşan geniş ve büyüyen bir kütüphaneden seçim yapabilir. Güçlü geribildirim özellikleri de dahil olmak üzere özel olarak inşa edilmiş modüller ayrıca özel gereksinimlere uyacak şekilde oluşturulabilir.

Simülatörler geniş kapsamlı, uygun maliyetli ve etkili eğitim araçları olarak tanınmaktadır. Geçmişte genel olarak simülatörler ve bilgi işlem ekipmanları, genel amaçlı simülatör geliştirmeye yol açan pahalıydı. Günümüzde ortaya çıkan eğilim, bugün makul bir maliyetle ve kısa sürelerde mümkün olan belirli eğitim hedeflerine ulaşmak için özelleştirilmiş simülatörler kullanmaktır.

SAFEPORT programının bir diğer yararı, yüksek kaliteli Pilot Eğitimi, Tug Master Eğitimi ve Kaynaklar Eğitimini bir araya getirmesindeki faydasıdır. Tüm yeni limanlar ya da genişleme modundaki mevcut limanlar, kanalların, rıhtımların, terminallerin, liman sistemleri, transit fuar hatları ve tarama sisteminin dizayn edilmesi ve yeniden tasarlanması ile ilgili planlarına ilişkin olarak çok kapsamlı sonuçlarla kritik kararlar almak zorundadır. Bir Simülasyon ve Fizibilite Değerlendirme Çalışmasının tipik unsurları şöyledir:

Görsel Veritabanının Geliştirilmesi | Hidrodinamik Gemi Modellerinin Geliştirilmesi | Elektronik Grafikler Geliştirme | Radar Veritabanı Geliştirilmesi | Simülasyon Çalışmaları Davranışı | Veri Analizi ve Raporlama

Offshore Simülatörleri;


Gemi Simülasyonları Offshore simülasyon paketi, en yeni simülasyon teknolojilerini içeren ve denizaşırı upstream enerji endüstrisinin belirli zorlukları etrafında inşa edilen sofistike simülatörlerin bir birleşimidir.

Offshore ürünleri offshore gemi sahipleri ve operatörleri ile derin bir işbirliği içinde inşa edilmiştir ve DNCA sertifikalı olup IMCA, Deniz Enstitüsü ve OPITO dahil kuruluşlardan geçerli standartlara uygundur. offshore simülatörleri, kısmi görev veya tam görev simülatörleri olarak kurulabilir ve ayrıca tüm görev yetenekli eğitim ortamlarını oluşturmak için entegre edilebilir.

Denizde gemi manevra simülatörü | Dinamik Konumlandırma simülatörü | Çapa taşıma simülatörü | Römorkör Simülatörü | Offshore Vinç simülatörü | ROV simülatörü

Genel Vinç Simülatörleri;


Gemi Simülasyonları Ship to Shore Vinçler, Lastikli Tyred Vinç Vinçleri, Raylı Vinç Vinçleri, Gemi Vinç Vinçleri, Offshore Vinçler, Taşıyıcı Taşıyıcılar gibi çeşitli vinç türleri boyunca konteyner ve toplu taşıma operasyonlarının tüm temel yönleriyle operasyonel eğitim için geniş bir vinç simülatörü sunmaktadır. , Mobil Liman Vinçleri, Mobil Teleskopik Boom Vinçleri, Kule Vinçleri, Yüzer Vinçler ve diğer müşteri özel vinçleri ve ekipman çeşitleri.

Vinç simülatörleri, simülatörün çalışmasını, stajyerler ve eğitmenler için son derece basit ve sezgisel hale getirirken görsel, davranışsal ve operasyonel özellikleri tamamen gerçekçi bir biçimde üretir.

Tipik bir vinç simülatörü şunları içerir: bir çoğaltma operatör kabini, koltuk, takılabilir tak ve çalıştır kontrol konsolları, yüksek sadakatli görsel sistem, ses sistemi, isteğe bağlı hareket platformları, CCTV'ye sahip eğitmen istasyonu, gizli görünüm ve sınıf içi veya konteyner konfigürasyonundaki bildiri bölümleri.

Terminal Simülatörü;


Gemi Simülasyonları Gelişmiş Sanal Vinç Simülatörleri, simülatörün çalışmasını, stajyerler ve eğitmenler için son derece basit ve sezgisel hale getirirken, Terminal vinçlerinin görsel, davranışsal ve operasyonel özelliklerinin gerçekçi bir üremesini sağlar.

Vinç modelleri arasında Rıhtım Vinçleri, Kauçuk Bantlı Portal, Raylı Taşıma, Taşıyıcı Taşıyıcı, Mobil Liman Vinçi, Forklift ve Boş Konteyner İşleyicisi bulunmaktadır. Özel müşteri vinçlerini çoğaltmak için özel vinçler de sağlanabilir. 20 ', 40', 45 ', yüksek küp, düz raflar, reefers, açık tepe, tankerler, tehlikeli kaplar, OH kılavuzları veya OH zincirleri ile tek boyut ve kapak kapağı işlemleri de dahil olmak üzere çeşitli konteyner türleri mevcuttur. Hamur, kütük istifleri, kütükler, çelik rulolar, borular ve inşaat demirleri içeren dökme yükleri de mevcuttur.

Başlatma ve Kapatma işlemleri | Ameliyat öncesi ve sonrası kontroller ve lamba testi | Farklı ortam ve günün saati | Portal (uzun), tramvay (çapraz) yolculuk, kaldırma-indirme işlemleri | QC'de boom işlemleri, RMG'de kabin dönüş hareketi | Dağıtıcının salınım kontrolü | Flipper işlemi: bireysel ve grup halinde | Serici uzatma ve geri çekme | Güverte altındaki operasyonlarda, hücre kılavuzu ile / olmadan | Hizalanmamış asal yükleyiciler | İkiz, tandem kaldırma işlemleri | Gerçekçi halat dinamikleri | Çift kilit işlemleri | Emniyet ve limit anahtarları

Gemi Vinç Simülatörü;


Gemi Simülasyonları Diğer vinç simülatörü ürünleri ile aynı çok işlevli platformu kullanarak, Gemi Vinç Simülatörü, gemilere ve mavnalara yüklenmiş geniş bir yelpazedeki farklı vinçlerin yüksek doğruluğa sahip simülasyonlarını sağlamak üzere konfigüre edilebilir.

Dişli kuru yük gemilerinden, kaide veya raylı vinçli çok fonksiyonlu proje yük gemilerine; inşaat barajları ve gemilerdeki zil vinçlerinden aktif kaldırım telafi vinçlerine ve kaldırma cihazlarına kadar.

Özelleştirilebilir çerçeve, eksiksiz özelleştirilmiş vinç modellerinin geliştirilmesini ve aynı zamanda deniz rüzgar türbini kurulum projeleri gibi uzmanlaşmış asansörlere vinç adaptasyonlarını da desteklemektedir.

Vinç simülatörü, tek kullanıcılı masaüstü sistemlerinden, sınıf tabanlı sistemlere ve tam çalıştırma kurulumuna kadar, tam çalıştırılabilir swaplanabilir kontrol panellerine sahip bir veya daha fazla çoğaltma vinç kabini, eğitici istasyonu (CCTV ve gizli donanıma sahip) içeren çeşitli yapılandırmalar halinde mevcuttur görüş) ve tam kapsamlı bilgilendirme olanakları.

Tekli görevlerde birden fazla vinç simülatörü kullanılabilir - örn. - tandem asansörler.

Özel Vinç Simülatörleri;


Gemi Simülasyonları Müşterinin özel gereksinimlerine göre derinden özelleştirilebilir. Bir müşterinin kendi vinçlerini kendi özel yerlerinde mi, yoksa bir projeye veya uzmanlaşmış operasyonlara özgü bir vinç tipli mi istiyor olursa olsun, ARI şarta göre özelleştirilmiş bir ürün gönderebilir.

Simülatörde kanıtlanmış ve kurulmuş olan tel ve halat fizik motorunu kullanarak dünya standartlarındaki sanal gerçeklik görüntüleme sistemi ile komple bir simülasyon ortamı ve vinç takımı sipariş verebilmek için geliştirilebilir.

Aktif kaldırma telafi sistemlerinden özel denizaltı vinçlerine; son derece ağır asansörlü vinçler, rüzgar türbini tesisatları dahil offshore inşaat projesine uyarlanmış vinçler de dahil olmak üzere vinçli ve vinçsiz özel vinçler, ekipmanınızı ve simülasyon temelli bir eğitim aletinizi ağırlıkla sizin ihtiyaçlarınıza göre hazırladık